Konsultacje społeczne czwartych części „Naszej szkoły” – czas start!

Sad teenage girl crying (with space for text)

Do 21 września czekamy na opinie do ostatnich części darmowego podręcznika dla drugoklasistów.

Dziś znajdziecie Państwo na naszej stronie ostatnie, czwarte części elementarza „Nasz szkoła”. Za pośrednictwem formularza kontaktowego każdy może nam także przesłać swoje opinie i uwagi do książek.

Dlaczego dwie części? Jedna z książek to podręcznik do edukacji zintegrowanej (m.in. edukacja polonistyczna, przyrodnicza, artystyczna i społeczna). Druga – do matematyki.

„Nasza szkoła” to darmowy podręcznik dla uczniów drugich klas szkół podstawowych. Z jego pierwszych części uczniowie będą się uczyć już od 1 września.

A co drugoklasiści znajdą w ostatnich odsłonach elementarza, z których uczyć się będą w trakcie dwóch ostatnich miesięcy roku szkolnego?

Podręcznik do edukacji zintegrowanej pomoże drugoklasistom rozpocząć rozmowę o…uczuciach. Dzieci wspólnie odpowiedzą na pytanie „co czujemy?”, a także poczytają o strachu, który ma wielkie oczy.

Dzięki książce przedyskutują też w co się bawić w Dzień Dziecka. Tuż przed wakacjami poznają natomiast piękno Warmii i Mazur, a także Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

W części matematycznej zgłębiać będą wiedzę o dodawaniu, odejmowaniu, mnożeniu i dzieleniu. Zastanowią się m.in. nad tym ile to jest tysiąc oraz co to jest kilometr? Stałym elementem matematyki w drugiej klasie, który pojawia się także w tej części, jest „Przystanek zadanek”.

Zachęcamy wszystkich do przesyłania uwag i opinii za pomocą formularza kontaktowego. Pomogą nam one w przygotowaniu ostatecznej części podręcznika.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej