Trzecia część darmowego podręcznika dla drugoklasistów „Nasza szkoła” – zaczynamy konsultacje

Już jest trzecia część darmowego podręcznika dla drugoklasistów „Nasza szkoła”. Podobnie jak w przypadku poprzednich książek zapraszamy do szerokich konsultacji społecznych. Czekamy na Państwa opinie do 21 lipca.

Od dzisiaj w zakładce Podręczniki dla klasy drugiej dostępna jest trzecia część bezpłatnego podręcznika do edukacji zintegrowanej, oraz podręcznika do edukacji matematycznej, z których w przyszłym roku szkolnym korzystać będą uczniowie drugich klas szkół podstawowych.

Podobnie jak w przypadku elementarza dla klas pierwszych oraz dwóch odsłon podręczników dla drugoklasistów, także i teraz czekamy i liczymy na Państwa opinie. Aby je nam przekazać, wystarczy wypełnić formularz. Konsultacje społeczne potrwają trzy tygodnie – do 21 lipca do końca dnia!

Drugoklasiści otrzymają 1 września 2015 r. w sumie osiem bezpłatnych elementarzy: cztery części podręcznika do edukacji zintegrowanej (m.in. edukacja polonistyczna, społeczna i przyrodnicza z elementami edukacji plastycznej i muzycznej) i cztery części podręcznika do matematyki.

Poszczególne części obejmują następujące miesiące roku kalendarzowego: część 1: wrzesień – listopad, część 2: grudzień – luty, część 3: marzec – kwiecień, część IV: maj – czerwiec.

Autorkami trzeciej części podręczników są: Maria Lorek i Monika Zatorska – w przypadku książki do edukacji zintegrowanej. Natomiast podręcznik do matematyki przygotowała Agata Ludwa we współpracy z Marią Lorek.

W podręczniku znajdują się inspiracje do tworzenia gazety klasowej, zabawy i ćwiczenia słownikowe, gramatyczne i ortograficzne, doświadczenia i eksperymenty. Można w nim znaleźć zadania tekstowe też nietypowe, inspiracje do pracy z uczniami a także inspiracje do samodzielnego konstruowania zadań przez dzieci.

Z trzeciej części elementarza drugoklasistów do edukacji zintegrowanej uczniowie dowiedzą się przede wszystkim jak dbać o zdrowie, do czego potrzebna jest skóra. Poznają zwyczaje zwierząt – jak one dbają o czystość. Poznają również zwyczaje wielkanocne. Odwiedzą leśną pasiekę. Wybiorą się na spacer na łąkę i do parku, gdzie poznają kwiaty i nasiona. Skąd się wzięły: Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, Pierwszy Dzień Wiosny i jak się je obchodzi – to przykłady świąt o których uczniowie dowiedzą się z podręcznika. Będzie też okazja by porozmawiać o kulturze, sztuce i filmie. Poznać kulturalne zakątki Łodzi.

Natomiast w trzeciej odsłonie podręcznika do matematyki uczniowie kontynuować będą naukę dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Nauczą się posługiwania zegarkiem oraz dowiedzą się jak rozmienić banknoty na monety. Będą też mierzyć długość odcinka, określać kolejność liczb i dat. Dowiedzą się co to jest metr oraz poznają pytania, które mogą mieć więcej niż jedną odpowiedź.

W podręczniku „Nasza szkoła” do edukacji zintegrowanej są teksty literackie m.in. Hansa Christiana Andersena, Justyny Bednarek, Ezopa, Agnieszki Frączek, Edwarda Szymańskiego, Natalii Usenko czy Adama Wajraka. O ilustracje zadbali m.in. Piotr Rychel, Ilona Brydak, Daniel Rudnicki. W książce do matematyki mamy teksty Natalii Usenko, a ilustratorami są między innymi: Magdalena Bobińska, Joanna Babula, Alicja Gapińska.

Zgłoś uwagi do części trzeciej podręcznika „Nasza szkoła”